Карточна психологічна гра “Гештальтер”

Гештальтер

Настільна карткова психологічна гра для ефективної зміни динаміки груп та терапії.

Починаючи грати, клієнт непомітно починає почувати себе розкуто й занурюється у дитинство. Граючи, він сам того не помічаючи, починає розповідати психологу про речі, які його турбують.

Опис

Нова настільна гра «Гештальтер» придумана для того, щоб прискорити процес запуску групи і прояснення запиту клієнта. Це насамперед інструмент, що дозволяє ефективно змінювати динаміку роботи психолога. А в другу чергу, це вже Гра. Адже саме ігри – один із найдавніших та вдалих способів пізнання світу. Починаючи грати, клієнт занурюється в дитинство, непомітно йому самого розкривається його підсвідомість.

Тому перш за все гра буде цікава психологам, коучам, ігропрактикам та іншим фахівцям професій, що допомагають.

Гештальтер може застосовуватися як інструмент для індивідуальних консультацій, як аналог метафоричних асоціативних карт, використовуватися разом з іншими іграми як їхня складова частина.

Мета гри

Прояснити, що зараз турбує людину, виявити найбільш важливий і актуальний запит у групі.

Гра заснована на виявленні базових почуттів та емоцій, афектів, настрої клієнта на даний момент часу. Через його реакцію на словесний вираз, що випадково випав, досвідчений терапевт може допомогти клієнту швидше розкритися.

Ідея роботи через емоції та почуття перегукується з працями К.Ізарда. Одним із перших він описує “Фундаментальні емоції”, потім у своїй праці “Психоеволюційної теорії емоцій” глибше їх розглядає Роберт Плутчик і створює своє знамените “Колесо емоцій”. Цими ж питаннями задається Генрі Келлерман в “Структурної теорії особистості” та Пол Екман, описуючи свою “Велику Шістку”. Багато психологів використовують афекти, почуття та емоції у своїй практиці зовсім у різних сферах. Від терапії до клінічних досліджень. НЛП-майстри навіть здатні розкривати злочини, ґрунтуючись на реакціях людини. Про це написано безліч науково-популярних та публіцистичних книг, знято серіали та фільми.

У гештальт-психології робота із почуттями просто незамінна! Дізнаючись, що людина відчуває тут і зараз, гештальт-терапевт підводить клієнта до формулювання запиту та позначає поточну проблему для опрацювання. “Колесо Почуттів” описано у Римми Єфімкіної в книзі “Косяки початківців психоконсультантів”, а у Льва Черняєва є стаття “Погляд гештальт-терапевта на базові емоції”, що розкриває основні людські емоції та почуття докладніше.

Для гри ми зібрали типові почуття, емоції та афекти. Підібрали дієслова, які найчастіше з ними пов’язані та додали часові діапазони. З почуттів, дієслів та часових інтервалів складаються словесні висловлювання. На додаток до них є три різновиди питань — стартові, прояснюючі та уточнюючі.

У грі може брати участь від 2 до 30 осіб. Вік учасників – від 16 років. Хоча досвідчені дитячі психологи можуть застосовувати “Гештальтер” у своїй практиці. Час гри – від 10 хвилин до однієї години.

Гра проводить Любов Купрієнко

Запис по телефону / viber / whatsapp / telegram: +38-050-410-19-90

Любов Купрієнко